Kendime Bir İyilik Yapıyorum!

Tarih: 8-14 Ekim 2018 (Köy'e geliş 7 Ekim, Köy'den çıkış 14 Ekim 2018)

Amaç: Gündelik yaşamın koşturmacası içinde ihmal ettiğiniz kendinize birazcık iyilik yapmak için ayıracağınız bir haftanız varsa, sizi 8-14 Ekim`de Nesin Köyleri`ne bekliyoruz.

Atölye çalışmamızın amacı, gerginlik, yorgunluk ve zaman zaman çaresizlikten katılaşmış bedenlerimize "bir iyilik, bir güzellik" yapmanın yollarını hep birlikte araştırmak, içimizdeki terapisti uyandırmak ve kendimizin doktoru olmaya doğru bir adım atmak. Hedefimiz, bir haftalık çalışma sonrasında evlerimize hamur kıvamında dönmek ve sonrasında evde kendi kendimize yapacağımız minicik dokunuşlarla bu iyilik ve güzellik halinin kalıcı olmasını sağlamak.

Hedef kitle: 18 yaşını doldurmuş, kendine iyilik yapmak, şefkat göstermek isteyen herkes.

Genel bilgi: Kraniosakral terapi, lenf drenajı, farkındalık, yoga, akupunktur noktaları, enerji ve nefes çalışmaları gibi farklı disiplinlerden yararlanarak oluşturduğumuz programımızı, yormayan anatomi bilgileriyle destekleyerek keyifli bir havada uygulayacağız. Bedenimizde neler olup bittiğini hep birlikte farkedeceğiz, ufak aksaklıkları gidermek için basit yöntemler öğreneceğiz; öğrendiklerimizi kendimize ve birbirimize uygulayacağız. Sıkışmış omurgalarımızı açacağız, belimizi, boynumuzu, omuzlarımızı rahatlatacağız. Atölye çalışmamızda gün boyu hareketli olacağız, keyfimizce eğilip kalkacak, esneyip gerineceğiz. Dolayısıyla kendinizi rahat hissedeceğiniz giysiler seçmenizi öneririz.

Not: Atölye çalışmamızın bir günü, yakın çevredeki ilgi çekici mekânları (Efes, Selçuk vs.) ziyarete ayrılacaktır. Katılım isteğe bağlıdır.

Ücret: Programın ücreti konaklama tiplerine göre değişmektedir.
Ödemeye konaklama, yemek, temel ihtiyaçlar ve eğitim dahildir.
Koğuş konaklaması (tek kişi için): 1.350 TL
Tek kişilik oda konaklaması (tek kişi için): 1.750 TL
1+1 oda konaklaması (tek kişi için): 1.450 TL
Çift kişilik oda konaklaması (iki kişi için): 2.850 TL

Kontenjan: 20 kişi

Sorularınız için: Çiğdem Şahin (cigdemsahin@nesinvakfi.org)

Başvuru: Programın kontenjanı doldu. Başvurunuz ulaştığında, başvurunuzu aldığımıza dair bir onay mesajı göndereceğiz. Eğer üç dört gün içinde mesaj almamışsanız lütfen bir daha yazın, başvurunuz muhtemelen elimize geçmemiştir.

Kayıt: Başvurular toplu olarak değerlendirilecektir. Başvuru sonucunuz yaklaşık 1 ay sonra e-posta yoluyla iletilecektir. Ödeme ve kayıtla ilgili tüm işlemler başvurunuz kabul edildikten sonra yapılacaktır.

Eğitmenler:
Günseli Kartay - Manuel Terapist, Upledger Institute, Barral Institute, Chikly Institute, ABD
Zennure Durukal - Manuel Terapist, Upledger Institute, UK, Yoğun Bakım Uzman Hemşiresi, Londra, UK